Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił drugi konkurs, w którym można wygrać stypendium konferencyjne w związku ze Światowym Kongresem Bibliotek i Informacji IFLA.

Stypendia w kwocie 3 tys. zł brutto przeznaczone są na pokrycie opłaty konferencyjnej obejmującej pełne, 7-dniowe uczestnictwo w Światowym Kongresem Bibliotek i Informacji IFLA, który odbędzie się w dniach 19-25 sierpnia 2017 r. we Wrocławiu.

O stypendia ubiegać się mogą bibliotekarze Biblioteki Narodowej oraz bibliotekarze bibliotek publicznych stanowiących samorządowe instytucje kultury lub innych samorządowych instytucji kultury, posiadających w strukturze biblioteki publiczne.

Żeby zdobyć stypendium trzeba uzasadnić konieczność uczestnictwa w Kongresie w kontekście własnego rozwoju zawodowego. Należy również wykazać się dotychczasowymi osiągnięciami oraz udziałem w innych międzynarodowych konferencjach. Ważnym kryterium jest również komunikatywna znajomość jednego z języków konferencji, tj. angielskiego, francuskiego, arabskiego, rosyjskiego, chińskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego.

Termin składania wniosków upływa 18 kwietnia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stypendia konferencyjne – Kongres IFLA – ogłoszenie o konkursie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.