Narodowe Centrum Kultury ogłosiło konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. Główną nagrodą w konkursie jest publikacja pracy doktorskiej nakładem Narodowego Centrum Kultury oraz 5 tys. zł.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat ciekawych i istotnych zagadnień dotyczących sfery kultury oraz promowanie i wspieranie naukowców i badaczy zajmujących się tą tematyką w ich dalszej karierze naukowej. W konkursie szczególnym uznaniem cieszą się prace nowatorskie i oryginalne. NCK poprzez konkurs pragnie podkreślić istotną rolę, jaką w myśleniu o kulturze oraz w badaniach nad nią pełnią środowiska naukowe kształcące badaczy.

Konkurs kierowany jest do autorów prac doktorskich, dotyczących problematyki kultury, którzy swoje prace obronili w latach akademickich 2013/2014 oraz 2014/2015. Prace zgłoszone do konkursu nie mogą być opublikowane w całości przed okresem trwania konkursu.

Nagrodą główną w konkursie jest możliwość publikacji pracy nakładem Narodowego Centrum Kultury. Przewidziane są także nagrody finansowe, przyznawane laureatom pierwszych trzech miejsc. Pierwsza nagroda wynosi 5 tys. zł, druga 2,5 tys. zł a trzecia 1,5 tys. zł.

Nabór prac trwa do 17 stycznia 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Konkurs na pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.