Jeśli masz pomysł na scenariusz filmu dotyczącego historii Polski możesz wygrać stypendium w wysokości 50 tys. zł.

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński ogłosił konkurs o stypendia na stworzenie scenariusza filmu fabularnego z zakresu historii Polski. Celem konkursu jest pozyskanie przez organizatora konkursu, tj. ministerstwo zarówno gotowych scenariuszy, jak i pomysłów na scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych opowiadających historię Polski. Tematyka realizowanych w trakcie stypendium prac literackich powinna odnosić się do istotnych wydarzeń historycznych kształtujących współczesną tożsamość Polaków.

Scenariusze mają być nie tylko artystyczną wizją przeszłości. Mają również – opierając się na prawdziwych wydarzeniach lub ich kompilacji – prezentować polską narrację historyczną w sposób atrakcyjny, zgodny ze współczesnymi trendami kultury popularnej i sztuki filmowej.

Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie Konkursu spośród nadesłanych wniosków wyłonionych zostanie do pięćdziesięciu stypendystów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 3.000 zł brutto z przeznaczeniem na stworzenie treatmentu (zarysu) scenariusza filmu.

W drugim etapie Konkursu, spośród stworzonych treatmentów wyłonionych zostanie do 5 stypendystów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 50.000 zł z przeznaczeniem na stworzenie, w oparciu o przedstawiony wcześniej treatment, pełnego scenariusza filmu.

Termin składania wniosków upływa z dniem 12 września 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs stypendialny na stworzenie scenariusza filmu fabularnego z zakresu historii Polski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.