Prezydent Olsztyna ogłosił konkursy na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Kryteria konkursów dopuszczają do udziału dość szerokie grono kandydatów. Niewykluczone, że swoje koncepcje funkcjonowania instytucji kandydaci będą prezentować publicznie.

Konkursy ogłoszone w Olsztynie to kolejne nabory, które jak na przykład w przypadku konkursu na dyrektora Teatru Lalek w Słupsku, nie są ograniczone tylko do kandydatów posiadających wieloletnie doświadczenie na stanowiskach dyrektorów instytucji kultury.

Kandydat na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek musi mieć co najmniej 5 lat doświadczenia w działalności w instytucjach kultury lub innych podmiotach prowadzących działalność w obszarze kultury – a więc w biznesie lub w organizacjach pozarządowych. Powinien mieć również doświadczenie w realizacji projektów teatralnych. Preferowani będą kandydaci posiadający wykształcenie aktorskie, reżyserskie, lalkarskie, z zakresu wiedzy o teatrze lub teatrologii a także w zakresie zarządzania.

Podobne wymogi władze Olsztyna stawiają kandydatom na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Kandydaci również muszą mieć co najmniej 5 lat doświadczenia w działalności w instytucjach kultury lub innych podmiotach prowadzących działalność w obszarze kultury a także doświadczenie w prowadzeniu i organizowaniu działalności kulturalnej, realizacji projektów artystycznych.

Co ciekawe Prezydent Olsztyna dopuszcza możliwość prezentacji autorskich koncepcji funkcjonowania instytucji z udziałem publiczności.

Termin składania dokumentów w obu naborach mija 16 września 2015 r. Aby dowiedzieć się więcej kliknij:

Konkurs na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

Konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

 

Fot. www.teatrlalek.olsztyn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.