Jacek Gralczyk, animator kultury związany m. in. z Forum Kraków chce skrzyknąć animatorów kultury działających poza instytucjami kultury. Spotkanie ma się odbyć w maju na Mazowszu. Do końca stycznia trwać ma „liczenie szabel”.

– W świecie kultur lokalnych, obok instytucji kultury, obecny jest od lat wysiłek wolnych strzelców animacji kulturalnej, działających jako osoby prywatne, będące zupełnie poza systemem. Czasem wspomagają się organizacją w formie NGO, czasem występują z pozycji zarejestrowanej działalności gospodarczej, czasem ignorują potrzebę jakiejkolwiek formalizacji. Organizują koncerty, wystawy, akcje artystyczne, projekcje filmowe, spektakle, spotkania autorskie… Istotą niezmiennie pozostaje jednak ich osobiste zaangażowanie, zapał i pasja – pisze Jacek Gralczyk na swoim profilu na Facebooku.

– Chcemy spotkać, choć na chwilę, ten świat animatorek i animatorów, często postrzegany jako świat frików, którzy poprzez swoje “dziwactwo pasji” i oryginalność w podejściu do animacji kulturalnej tworzą rzeczy piękne i ciekawe – deklaruje animator.

Jak zaznacza Jacek Gralczyk, zanim zapadnie ostateczna decyzja co do organizacji konwentu, trzeba sprawdzić zainteresowanie takim spotkaniem i potrzebę jego organizacji. Z tego powodu do końca stycznia ma potrwać „liczenie szabel”, czyli wstępne badanie potrzeb za pośrednictwem internetowego formularza.

– Dlatego szukamy samotnych wilków i wilczyce: animacji, organizacji, edukacji i wszelkiego innego zamieszania związanego z kulturą. Jeśli się nimi czujecie lub znacie takie osoby wypełnijcie formularz kontaktowy lub prześlijcie go odpowiednim osobom do wypełnienia – apeluje Jacek Gralczyk.

Formularz jest dostępny pod linkiem – Konwent Frików Kultury (“palec pod budkę…”)

Zdjęcie ilustracyjne (Arek Socha/pixabay.com)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.