Pod takim hasłem ogłoszono dziś nabór do kolejnej edycji konkursu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów Fundacji Banku Zachodniego WBK. Mogą w nim startować m. in. organizacje pozarządowe, świetlice środowiskowe i urzędy gmin.

Program Bank Dziecięcych Uśmiechów jest programem grantowym stworzonym z myślą o instytucjach budżetowych i organizacjach społecznych pracujących na co dzień z dziećmi, które nie ukończyły osiemnastego roku życia, z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich. W tej edycji temat przewodni konkursu brzmi: “Książka i sztuka – uczy, bawi, rozwija”.

Celem konkursu jest wsparcie realizacji projektów edukacyjno-wychowawczych skierowanych do dzieci, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, życiowej. Granty udzielane będą wyłącznie na projekty służące pomocy dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych lub znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W programie grantowym mogą wziąć udział placówki statutowo zajmujące się opieką nad dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, ubogich lub bezrobotnych oraz instytucje wspierające takie placówki: organizacje pozarządowe, świetlice środowiskowe, urzędy gminne, szkoły, domy dziecka.

Maksymalna kwota dofinasowania wynosi 5 tys. zł. Wnioski można składać do 23 lutego 2018 r. Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie fundacji.

Bank Dziecięcych Uśmiechów – nabór wniosków

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.