Właśnie pojawił się zerowy numer kwartalnika „Kultura i Rozwój”. Można go pobrać bezpłatnie w formie elektronicznej.

– Kultura i rozwój. Ta koniunkcja jednoznacznie wyraża istotę naszego projektu. Składające się na nią pojęcia tworzą nierozerwalny związek, myślenie o jednym z nich bez świadomości jego uwikłania w drugie jest ułomne – czytamy w manifeście programowym pisma autorstwa prof. Jerzego Hausnera (redaktora naczelnego pisma) i Edwina Bendyka (zastępcy redaktora naczelnego).

W numerze można znaleźć także tekst prof. Boba Jessopa i Ngai-Ling Sum poświęcony kulturowej ekonomii politycznej, esej prof. Johna Holdena, będący rozwinięciem jego wystąpienia podczas niedawnej konferencji w Słupsku, oraz artykuł Krzysztofa Dudka (dyrektora Narodowego Centrum Kultury) przedstawiający przemiany w sektorze kultury po transformacji. Ponadto – do numeru wszedł tekst poświęcony grom komputerowym i fenomenowi „Wiedźmina” oraz omówienia zagranicznych publikacji poświęconych przemysłom kreatywnym.

Numer w wersji elektronicznej można pobrać ze strony Narodowego Centrum Kultury. Wersja papierowa pisma będzie rozesłana do bibliotek, które wyraziły chęć otrzymywania egzemplarzy.

“Kultura i Rozwój” – do pobrania

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.