W trzech wrocławskich parkach: Południowym, Grabiszyńskim i Staszica stanęły „pawilony kultury” wykonane na bazie kontenerów oceanicznych, z zapleczem scenicznym i widownią.

Pawilony postały z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Będą otwarte w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12:00 do 19:00 (a w razie potrzeby dłużej). Każdy z kontenerów wyposażony jest w sprzęt nagłośnieniowy z mikrofonami. Będzie w nich miejsce na wystawy, scena, a dla publiczności miejsca siedzące.

„Parki ESK” wystartowały 11 lipca. Według intencji autorów projektu funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki. Teatrzyki, kabarety, koncerty, kluby dyskusyjne, czytelnia pod chmurką, plenerowe wystawy, miejsce do ćwiczeń – to tylko niektóre propozycje. Organizatorzy liczą na to, że wrocławianie ich zaskoczą: do jakich jeszcze celów można wykorzystać kontenery kultury.

Kontenery wydają się ciekawym pomysłem nie tylko dla Wrocławia. Podobne obiekty mogłyby stanąć w każdym mieście w Polsce. Spełniłyby swoją rolę także na wsiach np. w sąsiedztwie świetlic wiejskich.

Fot. wroclaw2016.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.