Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski ogłosił konkursy na dyrektorów dwóch miejskich instytucji kultury.

Konkursy rozpisane zostały na stanowiska dyrektorów Galerii Sztuki oraz Muzeum Miedzi. W obu konkursach konieczne wyższe wykształcenie oraz minimum 5-letnie doświadczenie w pracy w sektorze kultury, w tym 3-letnie na stanowiskach kierowniczych lub co najmniej 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w sektorze kultury lub na stanowisku menadżera w firmie lub instytucji sektora kultury. Na preferencje mogą liczyć również osoby z wykształceniem z zakresu organizacji i zarządzania oraz osoby znające więcej niż jeden język obcy.

W konkursie na szefa Galerii Sztuki w Legnicy preferowani będą absolwenci kierunków artystycznych, historii sztuki i kulturoznawstwa. Warunkiem niezbędnym w tym konkursie jest biegła znajomość języka obcego (preferowany angielski).

W konkursie na dyrektora Muzeum Miedzi w Legnicy preferowani absolwenci historii, historii sztuki, archeologii lub pokrewnych kierunków. Konieczna jest również znajomość języka obcego (preferowany niemiecki).

Termin składania ofert w obu konkursach upływa 29 września 2017 roku. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Legnicy.

Konkurs na dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Konkurs na dyrektora Muzeum Miedzi w Legnicy

fot. Galeria Sztuki w Legnicy (www.galeria.legnica.pl)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.