Chcesz zorganizować naukę kodowania w swoim domu kultury? Zgłoś się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

Rusza nabór do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W ramach projektu w 100 instytucjach zorganizowane warsztaty z kodowania prowadzone przez profesjonalistów „Linku do przyszłości” – młodych entuzjastów programowania. Warsztaty adresowane są do osób w wieku 10-15 lat (uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjalistów) nieposiadających doświadczeń w kodowaniu, a ich celem jest zachęcenie uczestników do nauki kodowania.

Organizatorami warsztatów zachęcających do nauki kodowania mogą być biblioteki, szkoły i inne instytucje z obszarów kultury i edukacji z gmin do 100 tys. mieszkańców, które nie brały udziału we wcześniejszej edycji projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” (jesień 2015).

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest zobowiązanie się do zorganizowania 2 warsztatów dla min. 15 uczestników każde w jednym dniu uzgodnionym pomiędzy organizatorem a profesjonalistą. Do organizacji warsztatów niezbędne jest zapewnienie min. 5 komputerów, jednak premiowana będzie większa liczba komputerów (optymalnie jeden komputer dla dwóch uczestników).

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca. Szczegóły dostępne są na stronie projektu.

Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.