Chcesz zorganizować naukę kodowania w swoim domu kultury? Zgłoś się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

Rusza nabór do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W ramach projektu w 100 instytucjach zorganizowane warsztaty z kodowania prowadzone przez profesjonalistów „Linku do przyszłości” – młodych entuzjastów programowania. Warsztaty adresowane są do osób w wieku 10-15 lat (uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjalistów) nieposiadających doświadczeń w kodowaniu, a ich celem jest zachęcenie uczestników do nauki kodowania.

Organizatorami warsztatów zachęcających do nauki kodowania mogą być biblioteki, szkoły i inne instytucje z obszarów kultury i edukacji z gmin do 100 tys. mieszkańców, które nie brały udziału we wcześniejszej edycji projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” (jesień 2015).

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest zobowiązanie się do zorganizowania 2 warsztatów dla min. 15 uczestników każde w jednym dniu uzgodnionym pomiędzy organizatorem a profesjonalistą. Do organizacji warsztatów niezbędne jest zapewnienie min. 5 komputerów, jednak premiowana będzie większa liczba komputerów (optymalnie jeden komputer dla dwóch uczestników).

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca. Szczegóły dostępne są na stronie projektu.

Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę