W Łodzi powstaje pierwszy społeczny dom kultury. Będzie to miejsce w stworzone przez mieszkańców i dla nich przeznaczone.

Dzieci będą tam mogły skorzystać z bezpłatnych korepetycji, a dorośli z porad prawnych. Kilkanaście organizacji i fundacji będzie poprowadzić tam różnego typu zajęcia np. plastyczne, ale zorganizuje też koncerty i przedstawienia. Swoje miejsce spotkań będą tam mieć także seniorzy. Miasto użycza na ten cel budynek na Starym Polesiu przy ul. 28. Pułku Strzelców Kaniowskich 9.

– Chcemy, żeby to była to przestrzeń, do której mieszkańcy się przyzwyczajają, gdzie będą mogli uzyskać pomoc i którą potraktują jak swoją, gdzie poczują się komfortowo jak u siebie – podkreślała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, zachęcając inicjatorów przedsięwzięcia do działania.

Dom kultury pod nazwą Stare Polesie/Miejsce Spotkań poprowadzi Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani, które będzie wspierane przez Urząd Miasta Łodzi, szkoły, uczelnie, instytucje kultury czy przedsiębiorców.

– Społeczny dom kultury to miejsce, w którym gospodarzami będą sami mieszkańcy, do którego się przyzwyczają i w którym będą chcieli być, dbać o niego, i w którym będą się realizować oraz urzeczywistniać swoje pomysły – mówiła Agnieszka Reiske, prezes Stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani.

Dom oficjalnie działa od poniedziałku 12 grudnia. Swoje funkcjonowanie zacznie od zaangażowania mieszkańców we wspólny remont pomieszczeń budynku. Zajęcia warsztatowe rozpoczną się w lutym.

Fot. Urząd Miasta Łodzi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.