Wkrótce ruszy nabór wniosków o dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Do podziału będzie 26,5 mln zł.

Pieniądze pochodzą z Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego operatorem jest Biblioteka Narodowa. Regulamin programu właśnie zatwierdził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Nabór wniosków powinien rozpocząć się w najbliższych dniach.

O dofinansowanie w ramach ubiegać się mogą biblioteki publiczne, zorganizowane w formie samorządowej instytucji kultury oraz inne samorządowe instytucje kultury – np. ośrodki kultury – posiadające w strukturze biblioteki publiczne.

Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 1,5 tys. zł. Wkład własny beneficjentów będzie uzależniony od zamożności organizatorów bibliotek tj. samorządów (gminnych, powiatowych i wojewódzkich), tj. dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Z dotacji biblioteki mogą nabywać książki, które ukazały się drukiem lub na innym nośniku (książki mówione, pisane alfabetem Braille’a, książki elektroniczne), multimedia, wydawnictwa nutowe i kartograficzne, które są dostępne na rynku księgarskim, niezależnie, czy jest to pierwsze wydanie czy wznowienie oraz drukowane czasopisma kulturalne i społeczno-kulturalne o charakterze ogólnopolskim o częstotliwości ukazywania się od miesięcznika do rocznika.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.