Ponad 30 mln zł trafi do 200 samorządowych instytucji kultury w ramach nowego programu „Konwersja cyfrowa domów kultury”, który ma przygotować instytucje kultury do przeniesienia działań do sieci.

O programie informuje Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Pieniądze na sfinansowanie programu pochodzą z Unii Europejskiej, ze specjalnej puli przeznaczonej na przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19. Program ma służyć tworzeniu nowych możliwości działalności kulturalnej poprzez wykorzystanie narzędzi cyfrowych. To ma się przyczynić się do podniesienia kompetencji kadr kultury i zapewnienia ciągłość działań domów kultury w okresie pandemii.

Ze wsparcia będą mogły skorzystać domy, ośrodki oraz centra kultury i sztuki posiadające status samorządowej instytucji kultury oraz biblioteki posiadające status samorządowej instytucji kultury, w skład których wchodzą domy, ośrodki lub centra kultury i sztuki. Operatorem programu cyfryzacji domów kultury będzie Narodowe Centrum Kultury.

W programie preferowane będą instytucje z terenów: gmin wiejskich i gmin miejsko-wiejskich oraz gmin miejskich albo powiatów z siedzibą w mieście do 50 tys. mieszkańców.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.