Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór od X edycji programu grantowego „Patriotyzm Jutra”. Budżet programu wynosi 4 mln zł.

„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Projekt ma za zadanie ukazanie historii w sposób ciekawy, nowatorski i angażujący, mogą wziąć w nim udział stowarzyszenia, fundacje, biblioteki, domy kultury i muzea regionalne z całej Polski.

Cele programu:

  • promowanie postaw patriotycznych i kształtowanie świadomego własnej tożsamości obywatela poprzez upowszechnianie i popularyzację wiedzy dotyczącej historii Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego;
  • budowanie szacunku, więzi i współodpowiedzialności za polskie dziedzictwo kulturowe, wzmacnianie świadomości w zakresie jego wartości, potrzeby utrwalenia i podjęcia ochrony;
  • upowszechnienie polskich tradycji narodowych, państwowych, demokratycznych, wolnościowych i solidarnościowych;
  • ukazanie historii narodowej jako cenne źródło wartości, wzorców i odniesień, które inspiruje do działań twórczych;
  • upamiętnienie dziejów ojczystych i przywracanie pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii „małych ojczyzn” i jej zasobów źródłowych:
  • przypominanie republikańskich i wielokulturowych tradycji dawnej Rzeczypospolitej.

W ramach programu przyznane zostaną dotacje w wysokości od 5 do 70 tys. zł. Nabór wniosków potrwa do 21 lutego 2018 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Muzeum Historii Polski. Wnioski należy składać w formie elektronicznej za pomocą generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej.

Patriotyzm jutra 2018 – nabór wniosków

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.