Wczoraj napisaliśmy o tym, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego niechętnie organizuje konkursy na dyrektorów instytucji, dla których jest organizatorem. Okazuje się, że nie jest to bezwzględnie obowiązująca reguła, bo dzisiaj został ogłoszony konkurs na dyrektora jednej z państwowych instytucji kultury.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora Filmoteki Narodowej  w Warszawie. Filmoteka Narodowa w Warszawie jest państwową instytucją kultury, której przedmiotem działania jest ochrona narodowego dziedzictwa kulturalnego w dziedzinie kinematografii oraz upowszechnianie kultury filmowej.

Aby wystartować w konkursie na jej dyrektora trzeba mieć co najmniej 7-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w sferze kultury. Preferowani będą kandydaci rekrutujący się z instytucji kultury lub innych podmiotów publicznych o profilu działalności z zakresu ochrony narodowego dziedzictwa kulturalnego.

Trzeba mieć również doświadczenie w realizacji przedsięwzięć organizacyjnych o randze międzynarodowej wsparte międzynarodowymi kontaktami.

Aplikacje można składać w terminie trzydziestu dni od daty ukazania się ogłoszenia czyli do 10 października.

Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs na dyrektora Filmoteki Narodowej

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.