Rusza nabór do programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2017. Do programu mogą składać wnioski samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 12 – 18 lat. W ramach Programu Narodowe Centrum Kultury może dofinansować zadania realizowane w Polsce, stwarzające grupom młodzieży z Polski i Ukrainy możliwość spotkania się i wzajemnego poznania swych kultur, planowane wspólnie przez obu partnerów ustalających tematykę zadania zgodną z zainteresowaniami uczestników wymiany. Preferowane są zadania artystyczne: muzyczne, teatralne, z zakresu sztuk wizualnych, tańca, filmu, fotografii realizowane poprzez wspólne warsztaty, a także działania grup teatralnych, orkiestr, chórów i zespołów muzycznych.

Maksymalna kwota dotacji wynosi 50 tys. zł. Można z niej sfinansować zakwaterowanie i wyżywienie uczestników, kieszonkowe dla uczestników i opiekunów ze strony ukraińskiej, honorarium tłumacza oraz koszty transportu grupy ukraińskiej do Polski i na Ukrainę.

Termin składania wniosków: do 14 kwietnia 2017 r. włącznie (decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2017 – nabór

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.