Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło dodatkowy nabór do programu dotacyjnego Niepodległa. Jednocześnie ma problem z wyłonieniem operatorów regionalnych programu „Koalicje dla Niepodległej”.

Biuro „Niepodległej” ogłosiło dziś nabór do do Program Niepodległa. Nabór będzie trwał tylko do 15 października. Projekty trzeba będzie zrealizować do 30 listopada 2017 roku. W naborze mile są widziani zwłaszcza uczestnicy poprzedniego naboru, którym nie udało się otrzymać dofinansowania. Do podziału jest 1 mln zł. Minimalna kwota dotacji wynosi 5 tys. zł a maksymalna 50 tys. zł.

W ramach programu można zdobyć dofinansowanie na działania kulturalne, artystyczne oraz popularyzatorskie, takie jak: festiwale, koncerty, happeningi, spektakle, wystawy, konkursy, przeglądy, tworzenie ścieżek edukacyjnych i gier, wykłady, lekcje oraz spacery tematyczne, kampanie społeczne i edukacyjne oraz wiele innych.

Nie było chętnych w kilku województwach

Niezależnie od tego Biuro Programu „Niepodległa” poinformowało o nierozstrzyganiu konkursu na wybór operatorów regionalnych programu „Koalicje dla Niepodległej”. Decyzję podjął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na wniosek Dyrektora Biura Programu „Niepodległa”. Wszystko dlatego, że z kilku województw nie wpłynął ani jeden wniosek.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób zostaną wyłonieni operatorzy. Biuro ma poinformować o kolejnych działaniach po przeprowadzeniu „niezbędnych analiz”.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.