Prezydent Słupska Robert Biedroń ogłosił konkurs na dyrektora Państwowego Teatru Lalki „Tęcza”. W naborze mile widziane są osoby z sektora pozarządowego oraz niezależni menedżerowie kultury.

Aby stanąć do konkursu trzeba mieć: wykształcenie wyższe oraz doświadczenie: w pozyskiwaniu funduszy, koordynacji projektów artystycznych i zarządzaniu zespołem. Preferowani będą kandydaci, którzy znają: specyfikę sektora kultury, przepisy prawne dotyczące funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych oraz języki obce.

– Szukamy najlepszego kandydata – jeśli ktoś będzie nas w stanie przekonać, że zaproponowane przez niego rozwiązanie jest najlepsze, pomimo tego, że zupełnie inne od tego, co nam się teraz wydaje – podejmiemy dyskusję. Co ważne – nie trzeba mieć doświadczenia w zarządzaniu instytucją publiczną. Na osoby z III sektora, czy też działające niezależnie jesteśmy szczególnie otwarci – pisze na swoim blogu urzędująca od kilku tygodni dyrektora wydziału kultury w Urzędzie Miejskim w Słupsku dr Anna Świętochowska.

To, jak na polskie warunki, bardzo nietypowy konkurs. Dotychczas dominującą praktyką organizatorów było wpisywanie wśród kryteriów kilkuletniego doświadczenia na analogicznym stanowisku, ewentualnie w instytucjach kultury lub w jednostkach sektora publicznego. To skutecznie blokowało możliwość startowania w konkursach menedżerom, którzy działają na przykład w organizacjach pozarządowych lub w biznesie. Nawet utalentowani ludzie z sukcesami nie mieli szansy pokierować teatrem, muzeum lub domem kultury. Słupsk otwiera się na takie osoby i miejmy nadzieję, przeciera ścieżkę, którą podążać będą inne polskie samorządy.

Dokumenty w konkursie można składać do 7 sierpnia 2015 r. Ogłoszenie o konkursie dostępne jest tutaj.

Fot. teatrlalkitecza.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.