Jak informowaliśmy dwa tygodnie temu wzrosła pula pieniędzy w programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz tego pojawiło się też siedem nowych programów.

Wydatki w ramach programów wzrosną o ok. 50 mln zł. Budżety poszczególnych programów wzrosną średnio o kilkanaście procent. Oprócz dotychczasowych pojawiły się całkiem nowe programy. Poniżej ich prezentacja (kliknięcie w nazwę programu przenosi na jego stronę).

  • Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży. Celem programu jest wspieranie wartościowych i w pełni profesjonalnych wydarzeń artystycznych o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym, powstających z myślą o dzieciach i młodzieży. Planowany budżet programu wynosi 4.025.000 zł.
  • Rozwój sektorów kreatywnych. Celem programu jest rozwój polskich sektorów kultury i kreatywnych i wzmacniania ich konkurencyjności zarówno na arenie UE jak i poza nią. Planowany budżet programu wynosi 5.175.000 zł.
  • Partnerstwo dla książki. Celem programu jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach oraz wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek. Planowany budżet programu wynosi 5.100.000 zł.
  • Badanie polskich strat wojennych. Celem programu jest wsparcie działalności instytucji w kwestii badań proweniencyjnych odnośnie strat wojennych poniesionych w zakresie zbiorów artystycznych. Planowany budżet programu wynosi 1.150.000 zł.
  • Miejsca pamięci narodowej za granicą. Celem programu jest dążenie do zapewnienia godnego miejsca spoczynku naszym poległym i pomordowanym oraz troska i opieka nad miejscami pochówku znajdującymi się poza granicami kraju. Planowany budżet programu wynosi 2.300.000 zł.
  • Conrad 2017 – planowany budżet 3 .450.000 zł
  • Nowowiejski 2017 – planowany budżet 1 .150.000 zł

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.