Będzie więcej czasu na przygotowanie projektów, ale mniej na realizację.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że nabory do Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018 (z wyjątkiem już ogłoszonego programu Ochrona zabytków) odbędą się w terminie do 15 stycznia 2018 r. Oznacza, to że nabory przesuną się w stosunku do dotychczasowego terminu (30 listopada) aż o półtora miesiąca.

Przesunięcie terminów naborów Ministerstwo tłumaczy koniecznością wykonania dodatkowych analiz w zakresie ewentualnych modyfikacji procedur Programów MKiDN w kontekście regulacji rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r, a także przygotowania informacji dla wnioskodawców wyjaśniających, w jaki sposób należy stosować nowe przepisy. Ma to związek z wejściem w życie 1 października 2017 r. nowego rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie szczegółowych warunków uzyskiwania dofinansowania realizacji zadań z zakresu kultury (treść dostępna w linku poniżej), trybu składania wniosków oraz przekazywania środków z Funduszu Promocji Kultury. Rozporządzenie zmienia m. in. zasady dotyczące terminów naboru do Programów MKiDN oraz określa zgodność programów w zakresie przepisów o pomocy publicznej z regulacjami unijnymi.

Jednocześnie Ministerstwo deklaruje opublikowanie regulaminów programów przed uruchomieniem naborów, tj. w listopadzie lub na początku grudnia 2017 r.

Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 września 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków uzyskiwania dofinansowania realizacji zadań z zakresu kultury, trybu składania wniosków oraz przekazywania środków z Funduszu Promocji Kultury

 

One thought on “Nowe terminy naborów wniosków do programów MKiDN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.