Fundacja Politechniki Krakowskiej organizuje konferencję adresowaną do sektora kultury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Właśnie ruszyła rejestracja na wydarzenie.

Celem konferencji “Nowoczesna Przestrzeń Kultury” jest zainspirowanie i wyposażenie uczestników w nowe narzędzia, wiedzę i technologie. Elementy te  umożliwią skuteczne wykorzystanie przestrzeni kulturowych jako miejsca spotkań, działań artystycznych i kulturalnych. Konferencja ma pomóc instytucjom kultury w przystosowaniu do zmieniających się potrzeb i oczekiwań publiczności. Ma również za zadanie, pokazać jak zmniejszyć zużycie energii wykorzystując nowoczesne technologie. Wydarzenie jest skierowane do  pracowników teatrów, centrów, domów i ośrodków kultury, m. in. dyrektorów, kierowników, a także pracowników działów technicznych.

Część merytoryczna będzie podzielona na dwie części: prelekcje oraz warsztaty. Prelekcje dotyczyć będą trzech obszarów: pozyskiwania funduszy na kulturę, nowoczesnych technologii w działalności kulturalnej oraz efektywnej organizacji wydarzeń kulturalnych. Druga część to  warsztaty z  dużą dawkę specjalistycznej wiedzy, przeznaczony dla osób, które chcą szczegółowo zapoznać się z danym aspektem działalności i rozwoju instytucji kultury. Podsumowaniem konferencji będzie debata o wizji ośrodków kultury przyszłości.

– Konferencja ma na celu umożliwić, instytucjom kultury, wymianę wiedzy i doświadczeń, dzielenie się najlepszymi praktykami i rozwiązaniami, które są z powodzeniem stosowane w innych instytucjach. Uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami z branży – deklarują organizatorzy wydarzenia.

– Kolejny ważny cel, to zwiększenie świadomości na temat organizacji samych wydarzeń kulturalnych, od etapu projektowania, przez przygotowanie do samej  realizacji. Istotnym elementem w tym obszarze będzie optymalne tworzenie wydarzeń, w zakresie kosztów organizacji co ma istotne znaczenie przy aktualnie rosnących kosztach usług i towarów – informują przedstawiciele Fundacji Politechniki Krakowskiej.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: przyszlosckultury.pl

Serwis MenedżerKultury.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.