Wojciech Szuniewicz, dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury postawił na wysmakowane wydarzenia kulturalne w miejsce tradycyjnych dni miasta. Imprezy się przyjęły i prawie nikt w Krotoszynie nie tęskni za dawną formułą. Teraz Wojciech ma szanse wygrać plebiscyt na „Człowieka Roku 2015” organizowany przez lokalny portal. Pomóżmy mu!

Jak pisze portal naszemiasto.pl Wojciech Szuniewicz nominację w plebiscycie zawdzięcza organizacji w 2015 roku cyklu nowatorskich imprez pn. „Więc Wiec”. Jak twierdzi portal imprezy z początku dość mocno krytykowane, bo realizowane kosztem corocznych Dni Miasta, okazały się w końcu strzałem w dziesiątkę, a formuła koncertów na rynku spodobała się mieszkańcom do tego stopnia, że nie wyobrażają sobie dziś aby podobnych imprez zabrakło w latach kolejnych.

– Zdobyłem się na odwagę i powiedziałem: Kochani nie będziemy robili dni miast, bo szkoda pieniędzy publicznych w potwornych ilościach wydawanych na komercję. Kiedy szykowałem się do tej rewolucji w Krotoszynie przestudiowałem wszystkie najważniejsze dokumenty, które regulują tę kwestię i okazało się, że nie ma żadnej wzmianki o tym, żeby jakiekolwiek pieniądze publiczne miałyby być angażowane w przedsięwzięcia natury komercyjno-rozrywkowej. W skali całego kraju robimy jakąś jazdę przez trzymanki i popełniamy szaleństwo i sprzeniewierzenie pieniędzy, które powinny być przeznaczane na kulturę a nie na rozrywkę – mówi Wojciech Szuniewicz.

– Od tego mam instrumenty i narzędzia jako „urzędnik od kultury”, aby dokonywać zmiany w głowach ludzi. Aby sprawić, żeby ci obrażeni i zasmuceni, że nie będą mieli kolejnej komercyjnej propozycji za darmochę, z kiełbachą i piwem w łapie, w jakiś godny sposób się z tym pożegnali. Żeby zrozumieli, że ta większość jest w błędzie, że ktoś im zrobił krzywdę – tłumaczy dyrektor KOK.

W mediach społecznościowych Wojtka popiera wielu znanych animatorów i menedżerów kultury. Marek Sztark, niezależny animator kultury i koordynator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 ds. współpracy z regionem mówi wprost:

– Zagłosujcie na Wojtka Szuniewicza, za dobrą, nietuzinkową robotę w kulturze, która ma znaczenie nie tylko dla Krotoszyna, ale dla wszystkich małych miast w Polsce.

O wsparcie dla dyrektora KOK nawołuje także Mariusz Wróbel, dyrektor Instytucji Filmowej Silesia Film w Katowicach:

– Zagłosujcie na Wojciech Szuniewicza – człowieka kultury, który poszedł pod prąd i potrzebuje Waszego wsparcia (…). To szef ośrodka kultury w Krotoszynie, który zamiast marnotrawić całoroczny budżet na trzydniowe przaśno-kiełbasiane dni miasta, zaproponował mieszkańcom w zamian roczny cykl wysmakowanych (ale nie niszowych) wydarzeń kulturalnych. To już działa, ale aby dowieść swych racji, Wojciech potrzebuje czasu. Komuś wreszcie musi się udać, aby dać dobry przykład włodarzom miast, powiatów i gmin, że ta droga ma sens.

Żeby poprzeć Wojtka w plebiscycie trzeba wysłać SMS o treści: KRO.6 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT). Można głosować wielokrotnie – nie ma żadnych limitów!

O „rewolucji kulturalnej” Wojciecha Szuniewicza powstał film dokumentalny pod tym samym tytułem. Można go zobaczyć w serwisie YouTube – Rewolucja Kulturalna

Fot. www.facebook.com/wojciech.szuniewicz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.