Rusza nabór do kolejnej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

To już czwarta edycja projektu. Do udziału w nim mogą się zgłaszać gminne biblioteki publiczne z całej Polski – z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz z miast do 20 tysięcy mieszkańców. W tegorocznym projekcie mogą wziąć udział zarówno nowe biblioteki jak i te, które uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu (tzw. biblioteki-absolwenci).

Dla bibliotek-absolwentów, które przynajmniej raz uczestniczyły w projekcie organizatorzy przygotowali kurs zaawansowany (o tematyce rozszerzonej), który pozwoli zaangażować osoby o większej wiedzy i umiejętnościach z zakresu finansów.

Organizatorzy przewidują udział 90 bibliotek. Biblioteki, które zakwalifikują się do projektu FRSI zapewnia szkolenia, materiały i narzędzie do realizacji spotkań edukacyjnych, a także wsparcie konsultantów – ekspertów w dziedzinie edukacji ekonomicznej.

Nabór trwa do 10 listopada 2015 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie projektu.

O finansach… w bibliotece

Fot. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.