Zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń do projektu „O finansach… w bibliotece”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim.

Do udziału w projekcie „O finansach… w bibliotece” można się zgłaszać jeszcze przez 5 dni, tj. do wtorku 10 listopada 2015 r. do godz. 23.59.

Projekt jest kierowany do gminnych  bibliotek publicznych z całej Polski – z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz z miast do 20 tysięcy mieszkańców. W tegorocznym projekcie mogą wziąć udział zarówno nowe biblioteki jak i te, które uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu (tzw. biblioteki-absolwenci).

W ramach projektu „O finansach… w bibliotece – IV edycja” użytkownicy bibliotek z całej Polski, którzy ukończyli pięćdziesiąty rok życia (wraz z towarzyszącymi im osobami w wieku 35+), będą mogli skorzystać z nowej oferty, jaką są kursy z zakresu edukacji ekonomicznej. A bibliotekarze biorący w nim udział zostaną przygotowani do ich  prowadzenia, a także otrzymają wsparcie w trakcie ich realizacji.

Projekt zakłada następujące działania:

  • cykl szkoleniowy dla bibliotekarzy (w tym kurs e-learningowy, szkolenia stacjonarne i regionalne spotkania konsultacyjne),
  • cykl edukacyjny dla użytkowników bibliotek (składający się ze spotkań organizacyjnych i kursu z zakresu edukacji ekonomicznej),
  • konsultacje dla bibliotekarzy (w trakcie prowadzonych przez nich kursów dla użytkowników),
  • konkurs dla bibliotekarzy i użytkowników bibliotek biorących udział w kursie,
  • spotkania „Podaj dalej” służące wymianie wiedzy i doświadczenia pomiędzy bibliotekarzami,
  • seminarium podsumowujące projekt.

Dla bibliotek-absolwentów, które przynajmniej raz uczestniczyły w projekcie organizatorzy przygotowany został kurs zaawansowany (o tematyce rozszerzonej), który pozwoli zaangażować osoby o większej wiedzy i umiejętnościach z zakresu finansów.

Bibliotekom, które zakwalifikują się do projektu FRSI zapewnia szkolenia, materiały i narzędzie do realizacji spotkań edukacyjnych, a także wsparcie konsultantów – ekspertów w dziedzinie edukacji ekonomicznej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie projektu.

O finansach… w bibliotece

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.