Można już wysyłać zgłoszenia na Ogólnopolską Giełdę Projektów, która odbędzie się w grudniu w Katowicach.

Ogólnopolska Giełda Projektów jest ogólnopolską prezentacją najciekawszych projektów z zakresu animacji kultury organizowaną przez Narodowe Centrum Kultury. W tym roku tematem przewodnim jest „Animacja + Przestrzeń publiczna”.

Giełda odbędzie się w Katowicach w dniach 7-8 grudnia. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, partnerem merytorycznym Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, a partnerem organizacyjnym Akademia Sztuk Pięknych.

W naborze można zgłaszać projekty animacyjne redefiniujące, zmieniające i tworzące przestrzeń publiczną. Projekty dotyczące i inspirowane konkretną przestrzenią, jej historią, charakterem i tożsamością. Projekty wzmacniające więzi lokalne w oparciu o wspólną przestrzeń (np. podwórko, przystanek, osiedle, klatka schodowa, plac). Projekty, twórczo angażujące uczestników w działania kreujące i przekształcające przestrzeń. Projekty, które ujawniają tematy na co dzień nieobecne lub niedostrzegane w przestrzeni publicznej i pozwalają je zrozumieć i oswoić.

Zgłaszane projekty muszą być zrealizowane lub być na zaawansowanym etapie realizacji w okresie od dnia 1 stycznia 2014 roku do dnia 31 grudnia 2015 roku. Ocenie nie podlegają projekty biorące udział w poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 września 2015 r. Szczegółowe informacje dostępne są na Platformie Kultury.

 

Na fot. Ogólnopolska Giełda Projektów w 2014 r. w Teatrze Capitol we Wrocławiu

(Fot. Paweł Kamiński)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.