Trwają przygotowania do ogólnopolskiego kongresu bibliotek organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Właśnie ruszył konkurs na prezentację dobrych praktyk w prowadzeniu działań wielokulturowych.

Kongres bibliotek odbędzie się w dniach 22-23 października w Warszawie. Kongres zostanie zrealizowany w formie interaktywnej gry edukacyjnej (dzień I – Włącz różnorodność przez cały rok!) oraz warsztatów pogłębiających tematykę różnorodności kulturowej (dzień II – Warsztatowe inspiracje). Wydarzenie ma być okazją do wymiany doświadczeń, wzajemnej  inspiracji i nawiązywania kontaktów z osobami prowadzącymi działania w obszarze wielokulturowości.

Do udziału w konkursie na prezentację dobrych praktyk mogą się zgłaszać przedstawicielki i przedstawicieli bibliotek, a także innych działających lokalnie instytucji i organizacji, które mają doświadczenie w prowadzeniu wielokulturowych działań i chcą się nim podzielić. Organizatorzy zachęcają, aby osoby reprezentujące instytucje zgłaszały się wraz z lokalnymi partnerkami i partnerami (z mniejszości kulturowych czy organizacji pozarządowych).

Wybrane osoby przygotują 15-minutowe prezentacje dobrych praktyk i przedstawią je w II dniu kongresu (23 października br.) podczas sesji na sali plenarnej. Osoby prezentujące dobre praktyki będą miały zagwarantowany udział w kongresie, zapewniony nocleg w Warszawie i zwrot kosztów podróży.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie kongresu.

fot. biblioteki.org

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.