– Twórcy i artyści, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej mogą się ubiegać o pomoc socjalną z Funduszu Promocji Kultury – przypomina Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piotr Gliński zapowiada zwiększenie kwoty na ten cel w związku z pandemią.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński opublikował dziś list do twórców, artystów i ludzi kultury w Polsce. W liście Minister wyraża przekonanie, że decyzja o odwołaniu wydarzeń artystycznych w nadchodzących dwóch tygodniach była „konieczna – dla dobra jednostek i całego społeczeństwa”.

– Jestem  przekonany, że  w zaistniałej sytuacji środowiska  twórcze i artystyczne stawią   czoła  wyzwaniu, demonstrując odpowiedzialną i  obywatelską postawę – pisze Minister. – Liczę na solidarność środowisk twórczych ze społeczeństwem  i  zaangażowanie Waszego autorytetu oraz   popularności w promowanie metod walki z pandemią – dodaje Piotr Gliński.

Jednocześnie Minister informuje o analizowaniu „możliwości  pozyskania  dodatkowych środków publicznych i wypracowania  nowych narzędzi  przeciwdziałania  zagrożeniu  finansowemu, które  już dziś sygnalizują  w  swych  apelach  organizacje środowiskowe i indywidualni twórcy.”

Minister przypomina, że artyści i twórcy znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej mogą ubiegać się o pomoc socjalną z Funduszu Promocji Kultury. – Staramy się o zwiększenie środków budżetowych na ten cel. Niebawem poinformujemy Państwa o możliwej skali i kryteriach dodatkowej pomocy – pisze Piotr Gliński.

Pełna treść listu oraz informacje na temat pomocy socjalnej dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – linki poniżej.

List ministra do twórców, artystów i ludzi kultury w Polsce

Pomoc socjalna dla twórców i artystów z FPK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.