Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił konkurs stypendialny. Wysokość stypendiów w stosunku do poprzednich lat wzrosła o prawie 17 procent. To oznacza, że stypendyści mogą otrzymać nawet 42 tys. zł.

Stypendia będą przyznawane w dwóch kategoriach:

  • stypendia twórcze w następujących dziedzinach: literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami, twórczość ludowa;
  • stypendia na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w następujących dziedzinach: animacja i edukacja kulturalna oraz zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Stypendia mogą zostać przyznane na minimum 3 a maksymalnie na 12 miesięcy. Wysokość stypendium wynosi 3,5 tys. zł brutto miesięcznie.

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Wnioski o stypendia można już składać. Nabór potrwa do 3 października 2017 r. – a nie do końca listopada, jak w latach poprzednich. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.