Działasz na rzecz swojego lokalnego środowiska? Zgłoś się do programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wśród absolwentów programu nie brakuje przedstawicieli sektora kultury – animatorów, bibliotekarzy czy dyrektorów instytucji kultury.

Liderzy, to unikatowy i kompleksowy program wsparcia i rozwoju Liderów działających na rzecz swojego lokalnego środowiska. Obecnie trwa rekrutacja do XVI edycji Programu.

Każdego roku do udziału w programie wybranych zostaje 40 osób – liderów i liderek z całej Polski działających w swoich lokalnych środowiskach. W ciągu 12 miesięcy przechodzą oni intensywny kurs, który rozwija ich kompetencje i wzmacnia ich w roli liderskiej. Uczestnicy biorą udział w debatach, warsztatach, spotkaniach z inspirującymi gośćmi i treningach liderskich. Razem z tutorami, czyli doświadczonymi liderami-doradcami, pracują indywidualnie nad rozwojem swoim i swoich społeczności.

Do programu mogą aplikować osoby:

  • z min. dwuletnim doświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych;
  • z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;
  • wprowadzają znaczącą zmianę dla lokalnego środowiska;

Program skierowany jest przede wszystkim do osób, które miały okazję zrealizować przynajmniej jeden projekt w ramach  programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Osoby, które zakwalifikują się do programu będą zobowiązane do uczestnictwa we wszystkich szkoleniach, odbycia 12 spotkań z tutorem (terminy ustalane indywidualnie w trakcie trwania edycji) i udziału w wybranej wizycie studyjnej organizowanej przez absolwentów (2-3 dniowe wizyty).

Nabór zgłoszeń do XVI edycji Programu Liderzy trwa do 16 marca 2020 r. do północy. Szczegółowe informacje na temat programu oraz tegorocznej rekrutacji dostępne są na stronie liderzy.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.