Od dziś dostępna jest publikacja podsumowująca Kongres Kultury 2016, który odbył się w październiku w Warszawie.

Kongres Kultury 2016 odbył się w dniach 7 – 9 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Celem spotkania była wymiana doświadczeń, diagnoza stanu kultury w kraju, dyskusja o miejscu kultury w przemianach, jakich doświadcza Polska, Europa i świat – oraz autorefleksja nad odpowiedzialnością za nie ludzi związanych z kulturą.

Podstawą programową Kongresu były „stoliki” czyli debaty grup roboczych podejmujące bardzo szerokie spektrum problemów kultury i środowisk z nią związanych. Harmonogram 42 sesji stolików został stworzony w procesie otwartego głosowania internetowego, spośród 300 propozycji zgłoszonych przez uczestników.

W trakcie prac stolików i debat plenarnych omawiane były zagadnienia dotyczące stanu obecnego i przyszłości kultury w Polsce. Posłużyły one wypracowaniu praktycznych postulatów i rekomendacji, które zostały zebrane w publikacji podsumowującej Kongres Kultury 2016. Jest ona dostępna na stronie internetowej Kongresu wraz z możliwością odsłuchania zapisu audio poszczególnych dyskusji.

Publikacja podsumowująca Kongres Kultury 2016

Nagrania dyskusji Kongresu Kultury 2016

 

Fot. Paweł Kamiński

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.