Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do Programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży”.

Program „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży” skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 12 – 18 lat. To już jego jedenasta edycja.

W ramach Programu możliwe jest dofinansowanie projektów obejmujących pobyt w Polsce grupy młodzieży ukraińskiej wraz z opiekunami. O dofinansowanie mogą ubiegać się: organizacje pozarządowe, samorządowe instytucje kultury (z wyjątkiem instytucji współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jednostki samorządu terytorialnego).

Z dotacji można pokryć koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników, kieszonkowego dla uczestników i opiekunów ze strony ukraińskiej, honorarium tłumacza oraz koszty transportu grupy ukraińskiej do Polski i na Ukrainę.

Termin składania wniosków mina 31 marca 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży – nabór wniosków

Na fot. Spektakl „Apokalipsa” zrealizowany w 2015 r. ramach Programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży” przez Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce (woj. dolnośląskie). Fot. Milena Dudzińska/GOK Długołęka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.