Dolnośląski portal kulturalny DOKiS.pl automatyzuje dodawanie wydarzeń kulturalnych przez współtworzące go instytucje kultury. Portal będzie „zasysać” informacje bezpośrednio ze stron partnerów.

DOKiS.pl Dolnośląska Kultura i Sztuka to portal poświęcony kulturze prowadzony przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Jest on elementem wdrażanego przez OKIS elektronicznego „Systemu zarządzania informacją o kulturze na Dolnym Śląsku”. DOKiS.pl działa od 2013 roku i jest pionierem tego typu rozwiązań w skali kraju. Treści w portalu, w tym zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, tworzy oprócz redakcji 113 partnerów z całego Dolnego Śląska. Wśród nich znajduje się znacząca grupa lokalnych domów, ośrodków i centrów kultury. Z bazy danych DOKiS.pl korzysta również ogólnopolski portal KulturaDostepna.pl.

Obecnie portal usprawnia sposób wprowadzania danych do systemu. Odbywa się to poprzez łączenie baz danych partnerów. Jak mówił podczas spotkania z partnerami, które odbyło się 21 kwietnia we Wrocławiu twórca portalu Arkadiusz Sikora (na fot.), instalacja niezbędnego oprogramowania łączącego bazy danych jest dla partnerów DOKiS.pl bezpłatna. Wykonuje ją firma, która na zlecenie Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu zbudowała portal i obecnie go modernizuje. Jak podkreślał Arkadiusz Sikora DOKiS.pl gwarantuje zachowanie wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem i poufnością danych.

Fot. Paweł Kamiński

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.