Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego wydała książkę z opowieściami osób bezdomnych, którą można przeczytać tylko na mrozie.

Książka wydrukowana jest farbą, która ujawni litery jedynie w ujemnej temperaturze, zatem żeby przeczytać tekst, czytelnik musi fizycznie stać na zimnie.

– Wyobraź sobie czytanie o spaniu na mrozie i fizyczne jego odczuwanie. Im ciekawszy tekst, tym dłużej czytasz. Im dłużej czytasz tym bardziej Ci zimno. Im bardziej Ci zimno, tym wyraźniej czujesz o czym tekst traktuje – czytamy na stronie kampanii.

– Książka powstała, żeby czytać ją pod gołym niebem, bo tam powstała. Żeby poznać historie ludzi, których życie skazało na bezdomność. Żeby opowiedzieć potem o tym doświadczeniu gdzie tylko się da. Żebyś Ty i ludzie, z którymi masz kontakt, mogli zobaczyć w bezdomnym Bezdomnego Człowieka. Może wtedy, gdy następnym razem miniecie go na ulicy, nie będzie on już jednym z Niewidzialnych – piszą organizatorzy kampanii.

Jak informuje Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego w tym roku zamarzło już 75 osób. Głównie bezdomnych. Głównie dlatego, że nikt im nie pomógł.

Książkę „Niewidzialni” można kupić. Kosztuje 155 złotych – 55 złotych ma pokryć koszty produkcji i wysyłki. Pozostałe 100 złotych przeznaczone zostanie na rozbudowę jadłodajni dla ubogich i bezdomnych w Warszawie przy ulicy Miodowej.

Zamów książkę

Zobacz jak pod wpływem zimna książka ujawnia swoją treść

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.