Przyszła premier Beata Szydło przed laty pracowała w muzeum i była dyrektorką ośrodka kultury. Jest również świetnie wykształconą etnografką i specjalistką z zakresu zarządzania kulturą.

Beata Szydło jest blisko związana z kulturą. W 1988 roku ukończyła studia na Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W czasie studiów była przewodniczącą Koła Naukowego Etnografów. Następnie ukończyła muzealnicze studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kontynuowała edukację na studiach doktoranckich na wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. Potem ukończyła studia podyplomowe Zarządzanie Kulturą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zarządzanie terytorialne w procesie Integracji Europejskiej na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Była uczestniczką seminarium „Wspieranie komunalnego i regionalnego rozwoju gospodarczego” w Erfurcie oraz stypendystką departamentu stanu USA w ramach programu „International visitors”, w ramach projektu „Rewitalizacja i restrukturyzacja terenów poprzemysłowych”.

Jeszcze w trakcie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła pracę jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w dziale Folkloru i Tradycji. W latach 1995-1997 była kierownikiem działu merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury w Libiążu (powiat chrzanowski). W latach 1997-1998 była dyrektorem Ośrodka Kultury w Brzeszczach a następnie po wygranych wyborach przez 7 lat  była burmistrzem Gminy Brzeszcze.

W latach 1998-2002 była radną powiatu oświęcimskiego. W 2002 roku zdobyła mandat radnej sejmiku województwa małopolskiego. Od 2005 roku jest posłanką. Od 2010 pełni funkcję Wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Na fot. Beata Szydło w trakcie kampanii wyborczej w Sulejowie (fot. wybierzpis.org.pl)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.