Do Słupska przyjedzie prof. John Holden, światowej sławy ekspert w dziedzinie zarządzania kulturą.

Prof. John Holden przyjedzie do Słupska aby wziąć udział w Regionalnym Kongresie Kultury, który odbędzie się w dniach 1-2 października 2015 r. Kongres jest częścią projektu „Kultura samorządowa 25+” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

Wizyta eksperta jest ważnym wydarzeniem dla osób interesujących się zarządzaniem kulturą. John Holden jest bowiem twórcą teorii, według której wartość kultury jest wypadkową trzech różnych wartości: instytucjonalnej, instrumentalnej i integralnej.

Popularyzatorką teorii prof. Johna Holdena w naszym kraju jest dr Anna Świętochowska, dyrektor wydziału kultury w Urzędzie Miejskim w Słupsku. Jest ona m. in. autorką diagnozy sektora kultury w perspektywie miejskiej na podstawie oceny poszczególnych grup interesariuszy w oparciu o teorię prof. J. Holdena.

Z podstawami teorii wartości kultury Johna Holdena mieli okazję zapoznać się m. in. uczestnicy konferencji „Zarządzać kulturą – efektywnie czy demokratycznie?”, zorganizowanej w maju br. we Wrocławiu przez Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury. W trakcie konferencji odbył się również – pierwszy w Polsce – warsztat dot. praktycznych działań służących wzmacnianiu i budowaniu wartości kultury w ujęciu teorii prof. J. Holdena.

Aby wziąć udział w Regionalnym Kongresie Kultury w Słupsku należy wysłać zgłoszenie dostępne na stronie Narodowego Centrum Kultury.

 

Fot. www.culturaldiplomacynews.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.