Narodowe Centrum Kultury ogłosiło rekrutację do programu szkoleniowego adresowanego do pracowników instytucji kultury, którzy odpowiadają lub będą odpowiadać za współpracę z wolontariuszami. Oprócz warsztatów, wykładów, wizyt studyjnych i mentoringu będzie można zdobyć mikrogrant na projekt angażujący wolontariuszy w swojej instytucji.

Kurs obejmuje cykl sześciu spotkań podczas których uczestnicy dowiedzą się krok po kroku jak zorganizować i jak poprowadzić projekt wolontariatu w swojej instytucji. Podczas kursu każdy z uczestników będzie miał możliwość wypracowania projektu z udziałem wolontariuszy dla swojej instytucji.

Kurs jest kontynuacją projektu wydawniczego „Przepis na wolontariat” Marty Kukowskiej, podręcznika do zarządzania wolontariatem, który wspiera rozwój projektów z udziałem wolontariuszy w obszarze kultury.

W ramach kursu odbędą się:

  • warsztaty,
  • wykłady,
  • wizyty studyjne,
  • między kolejnymi sesjami uczestnicy będą mieli okazję skorzystania
    z mentoringu on-line,
  • każdy z uczestników będzie mógł przygotować własny projekt angażujący wolontariuszy ze swojej instytucji i wziąć udział w konkursie, którego mecenasem jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym.

Całość szkolenia będzie prowadzona metodą projektową.

Organizatorami szkolenia są: Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Narodowe Centrum Kultury, Akademia im. Leona Koźmińskiego, Microsoft Polska oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym.

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym jest jednocześnie mecenasem konkursu i dzięki jej wsparciu uczestnicy szkolenia otrzymają granty na swoje projekty, które będą wypracowywane podczas szkolenia. Grant konkursowy na realizację pojedynczego projektu to maksymalnie 2.000 zł brutto, dla jednego uczestnika.

Microsoft Polska jest odpowiedzialny za część technologiczną szkolenia. Uczestnicy będą mieli możliwość korzystania w trakcie kursu z technologii umożliwiającej pracę w grupie oraz kontakt z wykładowcami pomiędzy poszczególnymi sesjami.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

„Przepis na wolontariat” – rekrutacja do programu szkoleniowego

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.