Instytut Książki ogłosił konkurs ofert na projekty popularyzujące spuściznę Henryka Sienkiewicza. Można zdobyć nawet 80 tys. zł dofinansowania.

W tym roku mija 170. rocznica urodzi oraz 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Z tego powodu Senat i Sejm RP ustawiły Henryka Sienkiewicza patronem 2016 roku. Z tego samego powodu Instytut Książki ogłosił konkurs ofert na projekty w różnorodny i nowatorski sposób popularyzujące spuściznę pisarza.

O dofinansowanie mogą się ubiegać krajowe i zagraniczne podmioty z wyłączeniem osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Oznacza to, że o granty mogą aplikować m. in. instytucje kultury, organizacje pozarządowe i firmy. Wartość dofinansowania nie może przekroczyć 80 tys. zł brutto.

W konkursie można występować m. in. o dofinansowanie takich przedsięwzięć jak: festiwale literackie związane z twórczością i osobą Henryka Sienkiewicza, cykle wykładów, paneli dyskusyjnych i spotkań literaturoznawczych, warsztaty dla nauczycieli, konferencje naukowe, przeglądy twórczości teatralnej, utwory sceniczne, muzyczne, produkcje filmowe, radiowe i telewizyjne, rekonstrukcje historyczne oraz gry planszowe lub multimedialne.

W ramach konkursu nie można ubiegać się o dofinansowanie wykonania pomników oraz tablic pamiątkowych, okolicznościowych publikacji książkowych, akademii i wystaw bibliotecznych. 

Oferty konkursowe można zgłaszać do 30 marca 2016 r. Regulamin konkursu oraz wzór oferty konkursowej jest dostępny na stronie Instytutu Książki.

Rok Sienkiewicza – konkurs ofert

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.