„Widz jest klientem. Teatr jest produktem” – wystąpienie Tomasza Szabelskiego pod takim tytułem otworzy część programową rozpoczynające się dzisiaj Kongresu Menedżerów Kultury.

Kongres Menedżerów Kultury odbędzie się w dniach 8-11 grudnia 2015 w kompleksie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach.

W kongresie wezmą udział aktywiści stowarzyszeń i fundacji działających w obszarze kultury, dyrektorzy domów i centrów kultury, teatrów, oper i filharmonii, pracownicy naukowi związani badawczo z obszarem kultury i dziennikarze.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 60 prelegentów z Polski i zagranicy. Uczestnicy Kongresu będą mogli wysłuchać 12 wystąpień oraz wziąć udział w 8 panelach dyskusyjnych, 18 sesjach warsztatowych i 5 szkoleniach profilowanych.

Ponadto Kongresowi towarzyszyć będą: stoliki eksperckie, koncerty, spektakle, pokazy filmowe i wystawy. Będzie można też zwiedzać nową siedzibę Muzeum Śląskiego i Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Inicjatywa, które jest znane m. in. z organizacji Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach (dziś Festiwal Filmowy Cropp Kultowe) oraz Festiwalu Muzyki Improwizowanej – Jazz i Okolice/Jazz & Beyond.

Relacje z kongresu można będzie śledzić na naszym profilu na Facebooku.

Serwis MenedżerKultury.pl jest patronem medialnym kongresu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.