Rusza nabór do Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. To idealny program rozwojowy m. in. dla animatorów kultury, bibliotekarzy i działaczy organizacji pozarządowych działających w sferze kultury.

Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) to innowacyjny i kompleksowy program rozwojowy dla liderek i liderów działających na rzecz rozwoju lokalnych środowisk. Program jest realizowany od 2004 roku przez Szkołę Liderów. Powstał, aby wzmocnić i utrwalić wpływ inicjatyw PAFW na rzeczywistość społeczną Polski oraz rozwijać liderski potencjał w środowiskach lokalnych.

Grupa absolwentów programu liczy już ponad 500 osób. Wielu spośród nich szefowie lub pracownicy domów kultury i bibliotek a także aktywiści organizacji pozarządowych działających w sferze kultury.

Do Programu mogą się dostać osoby, które spełniają następujące warunki:

  • od min. 3 lat prowadzą aktywną działalność społeczną, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych;
  • mają doświadczenie w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;
  • potrafiące opowiedzieć, jakie znaczenie ma przeprowadzana przez nich zmiana;
  • mają gotowość do pracy nad swoim rozwojem liderskim i planowania go;
  • mają czas, by pracować systematycznie i wziąć udział we wszystkich wydarzeniach przewidzianych w Programie.

Udział w programie pozwala na spojrzenie w nowy sposób na swoje działania – wyznaczenie celów, rozpoznanie swoich możliwości. Uczestnicy zyskują kompetencje, które pozwalają skuteczniej działać: tworzą przekonującą wizję, uczą się angażować innych do działania i skuteczniej wprowadzać zmiany. Udział w programie jest okazją do tego, żeby lepiej poznać siebie koncentrując się przez rok nad własnym rozwojem.

Program zakłada m. in. 12 miesięcy pracy z tutorem – osobą, która będzie opiekunem i doradcą. Tutor raz w miesiącu przyjedzie do uczestnika programu na spotkanie. Pomoże określić potrzeby lidera oraz pomoże w opracowaniu planu rozwoju.

W ramach programu odbędą się cztery zjazdy szkoleniowe, podczas których uczestnicy będą uczyć się jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmacniać swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog. Będą również brać udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.

Po zakończeniu programu jego absolwenci spotykają się na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych i wizytach studyjnych. Mogą też brać udział w konkursie dotacyjnym i razem z innymi realizować wspólnej inicjatywy.

Aby wziąć udział w procesie rekrutacji należy do 8 marca 2016 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami (list motywacyjny, 2 rekomendacje, CV), który jest dostępny na stronie programu.

Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – rekrutacja

O co chodzi w Programie Liderzy? – zobacz film

 

fot. www.liderzy.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.