Muzeum Historii Polski ogłosiło IX edycję ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra”. O dotacje mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury.

„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Organizatorom zależy na ukazaniu historii w sposób ciekawy, nowatorski i angażujący. Do udziału w konkursie zapraszają stowarzyszenia, fundacje, biblioteki, domy kultury i muzea regionalne z całej Polski.

W ramach Programu można ubiegać się o dofinansowanie projektów z obszaru edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej adresowanych do wszelkich grup społecznych i wiekowych. Wysokość dotacji wynosi od 5 do 70 tys. zł.

W ubiegłorocznej edycji programu Muzeum dofinansowało 159 projektów poświęconych bardzo różnorodnym dziedzinom historii: historii politycznej, gospodarczej, historii nauki i techniki, a także historii społecznej, historii życia codziennego. Wiele projektów związanych było z upamiętnieniem wydarzeń, których rocznice obchodzone były w ubiegłym roku (Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, rok Henryka Sienkiewicza, Czerwiec 1976, Poznański Czerwiec). Zdecydowana większość wybranych projektów związana była z prezentacją historii lokalnej i lokalnego dziedzictwa.

Nabór w tegorocznej edycji programu trwa do 5 marca 2017 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Muzeum Historii Polski.

Patriotyzm Jutra – nabór

Fot. Muzeum Historii Polski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.