Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłosił nabór projektów teatralnych w ramach Programu „Placówka”, który skierowany jest do artystów i grup twórczych o różnorodnym statusie oraz charakterze. Do Programu zgłosić się może każdy, bo regulamin nie przewiduje żadnych ograniczeń formalnych, tak wobec kandydatów, jak i zgłaszanych projektów.

Program „Placówka” ma pomóc w powstawaniu przedstawień, które w sposób znaczący mogą przyczynić się do wzbogacenia polskiego życia teatralnego dzięki oryginalnym propozycjom artystycznym i tematycznym. Instytut zamierza wspierać zwłaszcza te projekty, które proponują podjęcie poszukiwań dążących do stworzenia oryginalnych i eksperymentalnych propozycji artystycznych. Zgłaszać można wszystkie odmiany współczesnej sztuki scenicznej, także łączące teatr z tańcem, sztukami wizualnymi, mediami, aktywizmem społecznym itp.

Budżet projektu wynosi 100 tys. zł. Instytut zastrzega sobie prawo do podziału tej kwoty w sposób umożliwiający realizację wybranego projektu lub projektów.

Nabór aplikacji trwa do 15 września 2016 roku. Projekty oceniać będzie specjalnie powołana Komisja i do 15 października minimum trzy projekty zostaną zakwalifikowane do etapu drugiego. Ostateczna decyzja co do wyboru projektów, dokonanego na podstawie rozmów Komisji z twórcami, zapadnie do końca listopada.

Wyłonionym w ramach Konkursu projektom Instytut zapewnia obsługę finansowo-organizacyjną w ramach rocznego budżetu „Placówki”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Instytutu Teatralnego.

Nabór do programu „Placówka”

 

Zdjęcie ilustracyjne (CC0 Public Domain)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.