Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza studentów z Polski, Niemiec i Izraela do udziału w II edycji międzynarodowej letniej szkoły Polin Meeting Point.

Program skierowany jest do osób zainteresowanych badaniem historii okresu powojennego w perspektywie porównawczej i dialogiem międzykulturowym, chcących poznać metody pracy ze świadectwami historii mówionej oraz rozwijać swoje interpersonalne umiejętności. Interdyscyplinarny program pozwoli uczestnikom na otwartą dyskusję z rówieśnikami i zaproszonymi wykładowcami z trzech krajów. Studenci będą mieć szansę poznać różne perspektywy w badaniu historii tego okresu podczas zajęć na wystawie stałej Muzeum POLIN, wizyt studyjnych w miejscach pamięci i muzeach, warsztatów i wykładów.

To już druga edycja Polin Meeting Point. W zeszłym roku głównym zagadnieniem była pamięć o zakończeniu II wojny światowej. W tym roku studenci skupią się na temacie powojennej odbudowy: tworzenia na nowo powojennej tożsamości w Polsce, Niemczech i budowania państwowości Izraela. Wspólnie z zaproszonymi ekspertami z Polski, Niemiec i Izraela będą dyskutować m.in. o odradzaniu się żydowskiej społeczności, zmaganiach z doświadczeniem Holokaustu, problemie powojennej przemocy oraz sporach o kształt nowej rzeczywistości.

Udział w programie jest bezpłatny. Koszty transportu oraz pobytu (zakwaterowania i wyżywienia) pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

Program odbędzie się w Warszawie w dniach 17-31 lipca 2016 roku. Zgłoszenia można wysyłać do 30 kwietnia 2016 roku.

POLIN Meeting Point – Summer Education – informacja o programie

POLIN Meeting Point – Summer Education – formularz rekrutacyjny

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.