Organizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Konferencje Kultury wkraczają w nowe obszary tematyczne.

We wrześniu tego roku Ministerstwo zorganizowało pięć sympozjów „sektorowych”, skupionych na poszczególnych dziedzinach sztuki: muzyce, teatrze, tańcu, sztukach plastycznych oraz sztuce tradycyjnej.

W najbliższych dniach rusza kolejny cykl konferencji poświęconych różnym aspektom działalności kulturalnej. Wśród tematów konferencji są również takie, które powinny zainteresować również przedstawicieli domów, ośrodków i centrów kultury.

Najbliższa konferencja pt. „Samorząd jako organizator życia kulturalnego. Role, normy, dobre praktyki” odbędzie się 24 listopada 2017 r. w Poznaniu. Kolejna pt. „Organizacje niezależne i domy kultury. Zadania i rozwiązania dedykowane”, odbędzie się 27 listopada w Szczecinie.

Według założeń Ministerstwa celem Ogólnopolskiej Konferencji Kultury jest środowiskowa debata ukierunkowana na wypracowanie propozycji i przygotowanie do wdrożenia rozwiązań odpowiadających na najbardziej ważkie potrzeby artystów i organizatorów życia artystycznego w Polsce. Na Konferencję składa się cykl 11 sympozjów oraz konferencja podsumowująca.

Szczegółowy kalendarz Konferencji Kultury dostępny jest na stronie konferencjakultury.pl

Fot. www.facebook.com/OgolnopolskaKonferencjaKultury/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.