Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłosił nabór wniosków do programu Lato w teatrze 2020. W programu można składać projekty wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży zakończonych pokazem.

Celem programu jest szerzenie i wspieranie idei pedagogiki teatru ze szczególnym uwzględnieniem działań pedagogiczno-teatralnych, w których grupa docelowa ma utrudniony dostęp do kultury oraz działań realizowanych z częściowym udziałem grup defaworyzowanych – osób z niepełnosprawnościami, mieszkańców obszarów o najniższym PKB.

W programie mogą wziąć udział teatry, samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, których statut obejmuje realizację działań teatralnych. W programie mogą także brać udział jednostki współprowadzone przez MKiDN, jeśli głównym ich organizatorem jest samorząd.

Aby wziąć udział w konkursie na dofinansowanie w ramach programu, wnioskodawca musi złożyć wniosek – autorski projekt dwutygodniowych teatralnych półkolonii lub kolonii, którego realizacja planowana jest w okresie letnich wakacji szkolnych w 2020 r., tj. między 27 czerwca a 31 sierpnia 2020 r.

Wnioski do tegorocznej edycji programu Lato w teatrze można składać do 14 lutego 2020 roku wyłącznie przez system WITKAC.  Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja ekspertów Lata w teatrze wybierze najciekawsze propozycje, które uzyskają dofinansowanie w wysokości maksymalnie 40 tys. zł. Lista wybranych projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 17 kwietnia 2020 r.

Osoby, które nie realizowały jeszcze projektu w ramach programu, a są zainteresowane składaniem wniosków, mogą wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się 24 stycznia w Instytucie Teatralnym. Joanna Krukowska-Gulik – koordynatorka programu Lato w teatrze oraz Justyna Czarnota – kierowniczka Działu Pedagogiki Teatru przedstawią założenia programu oraz odpowiedzą na pytania związane z formalną i organizacyjną stroną projektów. Spotkanie będzie okazją do poznania się nawzajem oraz wspólnej rozmowy o stronie merytorycznej planowanych projektów (wyborze tematów i inspiracji do warsztatów, metodach pracy, doborze zespołu prowadzących).

Spotkanie odbędzie się w Instytucie Teatralnym przy ul. Jazdów 1 w Warszawie 24 stycznia 2020 roku w godz. 11:00 – 17:00. Udział w nim jest bezpłatny. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić ankietę zgłoszeniową do dnia 20 stycznia.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty dotyczące naboru można znaleźć na stronie programu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.