Do programu mogą się zgłaszać osoby, którym nieobojętny jest problem cyfrowego wykluczenia oraz chcą działać na rzecz swego lokalnego środowiska.
Wszystkie osoby, chcące włączyć się w największy europejski program powszechnej edukacji cyfrowej osób dorosłych oraz pragnące zostać Latarnikiem Polski Cyfrowej, mają szansę aby to zrobić!

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, będące partnerem projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS (PCRS), wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, ogłosiło nabór 50 kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej.

Organizatorzy projektu poszukują osób, które:
– znają podstawy obsługi komputera, Internetu oraz narzędzi i usług cyfrowych,
– są otwarte, tolerancyjne oraz świadome specyfiki i trudności pracy z osobami dorosłymi,
– są gotowe do pracy na rzecz lokalnego środowiska w formule wolontariatu – bez wynagrodzenia,
– deklarują gotowość współtworzenia ruchu Latarników Polski Cyfrowej, akceptując jego wartości oraz zasady i metody działania,
– chętnie zaangażują się we współpracę z lokalnymi samorządami w celu kreowania nowych, interesujących inicjatyw edukacyjnych.

Kandydaci na przyszłych Latarników wezmą udział w dwudniowym szkoleniu, po którym uzyskają certyfikat Latarnika Polski Cyfrowej. Planowane jest zorganizowanie dwóch takich szkoleń – pierwsze odbędzie się w Warszawie 8-9 sierpnia. Drugie natomiast, w ostatnim tygodniu sierpnia w województwie małopolskim. Udział w szkoleniach jest bezpłatny – organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie oraz materiały edukacyjne.

Więcej informacji na stronie programu latarnicy.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.