Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży.

Celem programu jest wspieranie zadań, stwarzających grupom młodzieży z Polski i Ukrainy możliwość wzajemnego poznania się, wspólnego odkrywania podobieństw i odmienności kulturowych obu krajów, a także zdobywania wiedzy na temat ich współczesnych realiów.

W ramach programu dofinansowywane będą pobyty grup polsko-ukraińskich w Polsce, podczas których młodzież – poprzez zaangażowanie w realizację wspólnego projektu – poznawać będzie kulturę swoich sąsiadów, w szczególności zaś kulturę i historię regionów i miejscowości, z których pochodzą.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest włączenie do programu następujących obowiązkowych komponentów:

  • „Historia lokalna”. Młodzież przygotowuje zajęcia z historii własnej miejscowości;
  • „Kultura regionu”. Prezentacja kultury danego regionu na kulturalnej mapie kraju;
  • „Poznajemy język sąsiada”. Młodzi ludzie poznają podstawy języka sąsiada.

Uprawnione do składania wniosków w programie są organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie na zakwaterowanie i wyżywienie uczestników, kieszonkowe dla uczestników i opiekunów ze strony ukraińskiej, honorarium tłumacza i koszty transportu grupy ukraińskiej do Polski i na Ukrainę. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 50 tys. zł. Nabór trwa do 4 maja 2018 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2018 – nabór

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.