Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza nabór wniosków do udziału w VIII edycji programu Teatr Polska. W naborze mogą startować teatry instytucjonalne (samorządowe instytucje kultury) oraz organizacje pozarządowe.

Celem Programu Teatr Polska jest wspieranie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli ze szczególnym uwzględnieniem ośrodków mających utrudniony dostęp do kultury, społecznie zdegradowanych, ubogich w instytucje kultury i środowiska twórcze, w spójności z założeniami programu Kultura Dostępna.

Inspiracją dla powstania Teatru Polska był Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, który w okresie Drugiej Rzeczpospolitej organizował tournées spektakli po ziemiach polskich.

W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowanie prezentacji spektaklu w małych miejscowościach (min. w pięciu miejscowościach), w których nie ma teatru instytucjonalnego, ale które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia.

Kwalifikacja spektakli, zgłoszonych do Programu odbywać się będzie dwuetapowo. Aby przejść pierwszy etap zgłoszony spektakl musi uzyskać rekomendację artystyczną od Komisji Artystycznej Programu. W drugim etapie odbywać się będzie ocena wiarygodności organizacyjnej i finansowej projektów objazdów spektakli zarekomendowanych przez Komisję Artystyczną.

Zgłoszenia spektakli do pierwszego etapu można nadsyłać do 1 kwietnia 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu.

Teatr Polska – regulamin

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.