Nauczyciele, bibliotekarze i animatorzy kultury mogą zgłaszać uczestników – uczniów szkół ponadgimnazjalnych – do Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Do wygrania jest m. in. indeks na studia licencjackie Collegium Civitas.

Wielki Turniej Edukacji Medialnej to konkurs sprawdzający kompetencje medialne uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Jego organizatorem jest Fundacja Nowoczesna Polska.

Tegoroczna trzecia edycja Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej potrwa od listopada 2015 roku do kwietnia 2016 roku. Konkurs będzie składał się z trzech etapów. Pierwszy, realizowany do 30 listopada 2015, to przygotowywany w grupie liczącej od 3 do 5 osób projekt na jeden z trzech zaproponowanych tematów, związanych z motywem przewodnim tegorocznego konkursu: bezpieczeństwem i prywatnością w sieci. Na drugim etapie członkowie najwyżej ocenionych zespołów indywidualnie rozwiążą test on-line (luty 2016), najlepsi natomiast spotkają się podczas zawodów finałowych w Warszawie (kwiecień 2016).

Główną nagrodą w III edycji WTEM jest indeks na dowolny kierunek stacjonarnych studiów licencjackich prowadzonych przez Collegium Civitas oraz zwolnienie z opłat czesnego przez okres jednego roku. W przypadku, gdy laureat pierwszego miejsca będzie osobą spoza Warszawy, Collegium zapewnia również miejsce w domu studenckim i zwolnienie z opłat za mieszkanie w nim przez okres jednego roku.

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nauczyciele, bibliotekarze i animatorzy kultury, których podopieczni zostaną zakwalifikowani do Finału WTEM, otrzymają Certyfikaty Opiekuna/Opiekunki Finalisty Turnieju.

Rejestracja uczestników potrwa do 10 listopada 2015 r. Szczegółowe informacja i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie projektu.

Wielki Turniej Edukacji Medialnej

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.