Siedmiu Białorusinów i 43 Ukrańców dostanie stypendia w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”.

Program „Gaude Polonia” jest kierowany do młodych (do 40. roku życia, w wyjątkowych przypadkach do 45. roku) twórców kultury oraz literatury polskiej z krajów Europy Środkowowschodniej, w szczególności z Białorusi i Ukrainy. Program służy budowaniu płaszczyzny zrozumienia i dobrych kontaktów na gruncie współpracy kulturalnej pomiędzy Polską a jej bliskimi sąsiadami.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie ogłosiło nazwiska tegorocznych stypendystów. Pobyt w Polsce ma umożliwić stypendystom poznanie współczesnej kultury polskiej oraz doskonalenie warsztatu twórczego pod opieką uznanych twórców oraz instytucji w największych i najważniejszych ośrodkach kultury polskiej.

Stypendyści otrzymają stypendia miesięczne w wysokości 3.500 zł brutto oraz jednorazowo 5.000 zł na zakup materiałów i sprzętu niezbędnego do realizacji projektów. Ponadto stypendyści mają zagwarantowane w okresie realizacji stypendium zakwaterowanie w Polsce opiekę tutorską.

Lista stypendystów dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rozstrzygnięcie konkursu o stypendia z Programu Stypendialnego Ministra KiDN „Gaude Polonia” na 2016 rok

fot. Danuta Matloch/MKiDN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.