Jeśli urodziłeś się nie wcześniej niż w 1988 roku możesz otrzymać nawet 55 tys. zł jako stypendium w ramach Programu Młoda Polska. Właśnie ruszył nabór do tego programu. Sprawdź na co możesz wydać pieniądze ze stypendium.

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór do Programu Młoda Polska. Jego celem jest wspieranie indywidualnego rozwoju młodych artystów umożliwiającego dokonanie znaczącego postępu w ich karierze artystycznej i twórczej. Program jest adresowany do osób zajmujących się twórczością artystyczną, legitymujących się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie.

Stypendia są przyznawane w następujących dziedzinach:

  1. literatura (w tym reportaż dziennikarski),
  2. sztuki wizualne (w tym fotografia),
  3. muzyka,
  4. taniec,
  5. teatr,
  6. film.

Minimalna wysokość Stypendium wynosi 35 tys. zł brutto, a maksymalna 55 tys. zł brutto. W przypadku projektu stypendialnego, którego celem jest sfinansowanie nagrania/wydania płyty maksymalna wysokość stypendium wynosi 35 tys. zł brutto. W przypadku projektu stypendialnego, którego celem jest sfinansowanie studiów maksymalna wysokość stypendium wynosi 45 tys. zł brutto. Projekty stypendialne można realizować maksymalnie do 31 grudnia 2024 roku.

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne: zajmujące się twórczością artystyczną, legitymujące się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi w swojej dziedzinie, będące obywatelami polskimi, urodzone nie wcześniej niż w roku 1988.

Termin składania wniosków upływa 31 października 2023 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.